Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10855260

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

MODLITWA ZA KAPŁANÓW (XI)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Panie. Jezu Chryste, który z miłości ku ludziom przebywasz dzień i noc w tabernakulum, pełen miłosierdzia i miłości, oczekując, wołając i przyjmując wszystkich, którzy Cię odwiedzić przychodzą. Wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie ołtarza. Cześć Ci największą oddaję i dziękuję za wszystkie wyświadczone mi dobrodziejstwa.
 
Jezu. wieczny Arcykapłanie. Ty z miłości do łudzi, jako swoich braci, zechciałeś, aby z Najświętszego Serca Twojego wypłynął dla nas nieoceniony dar chrześcijańskiego kapłaństwa. Racz nieustannie zlewać na swoich kapłanów niewyczerpane zdroje miłości.
 
Uczyń z nich godne narzędzia Twojego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich. Spraw, aby upodobnili się do Ciebie przez wierne naśladowanie Twoich cnót i dokonywali w Twoim imieniu i mocą Twojego ducha łych dziel, jakie Ty sam spełniałeś dla zbawienia świata.
 
Boże. Ty Jednorodzonego Syna swojego ustanowiłeś Najwyższym i Wiecznym Kapłanem, spraw, ażeby ci. których On wybrał na sługi i na szafarzy Twoich tajemnic, okazali się wierni w sprawowaniu przyjętego posługiwania. Przez Chrystusa. Pana naszego. W. Amen.
 
P. Panie, daj swojemu Kościołowi świętych kapłanów. 
W. I gorliwe osoby zakonne.