Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10855227

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

MODLITWA ZA BISKUPÓW, KAPŁANÓW I ZAKONNIKÓW

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jezu, nasz Najwyższy Kapłanie i Nauczycielu, pobłogosław Ojca Świętego, naszych biskupów i kapłanów. Uczyń kapłanów silnymi w wierze, świętymi w czynie gorliwymi w pracy apostolskiej. Napełnij ich świętością aniołów, mocą męczenników, wiarą wyznawców.
 
Pomóż im nawracać grzeszników, oświecać błądzących nauczać tych, którzy Ciebie nie znają. Umacniaj ich radością w trudach, cierpliwością w prześladowaniach wytrwałością w walkach.
 
Utwierdzaj ich w miłości do maluczkich, w gorliwość przy nauczaniu młodzieży, w miłosierdziu dla biednych w litości nad grzesznikami. Pobłogosław słowom przez nich głoszonym w Kościele, w katechezie, w konfesjonale, przy łożu chorych. Strzeż ich przed zakusami szatana, przed wpływami złych ludzi. Spraw, by byli wierni w służbie Bożej, święci w życiu.
 
Daj nam. Panie, świętych biskupów, kapłanów i zakonników. Spraw. Panie, abyśmy jako lud Twój wybrany, zdążali do Ciebie pod przewodnictwem Twoich kapłanów, wspierali ich wysiłki duszpasterskie, przedłużali w parani ich apostolskie działanie, upraszali nowe powołania do Winnicy Twojej. Amen.