Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
9282371

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Czwartek III Tygodnia Wielkiego Postu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Czwartek III Tygodnia Wielkiego Postu

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE

Pan mówi: Ja jestem zbawieniem ludu, * w jakimkolwiek ucisku wołać będą do Mnie, * Ja ich wysłucham * i będę im Panem na wieki.

 

KOLEKTA

Pokornie błagamy Cię, wszechmogący Boże, udziel nam swojej łaski, + abyśmy tym gorliwiej przygotowywali się do obchodzenia paschalnego misterium, * im bliżej jest święto naszego odkupienia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Miłosierny Boże, oczyść swój lud od wszelkiej zmazy grzechu i przyjmij jego dary; + nie pozwól, aby lgnął do fałszywych radości, * lecz doprowadź go do prawdziwego szczęścia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 - 4 prefacja wielkopostna, nr 8, 9, 10, 11.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ps 119(118), 4-5

Panie, Ty po to dałeś swoje przykazania, * aby przestrzegano ich pilnie. * Oby niezawodnie zmierzały moje drogi * ku przestrzeganiu Twoich ustaw.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, Ty nas posiliłeś Najświętszym Sakramentem, + udzielaj nam swojej pomocy, * aby łaska odkupienia, którą otrzymujemy w eucharystycznej Ofierze, przekształciła nasze życie. Przez Chrystusa, Pana naszego.