Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
8950767

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

III Niedziela Wielkiego Postu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

III Niedziela Wielkiego Postu

Tam, gdzie w tę niedzielę odbywają się skrutynia przygotowujące dorosłych do chrztu, zamiast formularza niedzielnego można użyć formularza Mszy obrzędowej i odmówić w Kanonie modlitwy wstawiennicze podane w tym formularzu.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 25(24), 15-16

Oczy moje są zwrócone ku Panu, * bo On uwalnia moje nogi z sidła. * Wejrzyj na mnie i zmiłuj się nade mną, * bo jestem samotny i nieszczęśliwy.

Albo: por. Ez 36, 23-26

Gdy zajaśnieje w was moja świętość, * zgromadzę was ze wszystkich krajów i wyleję na was wodę czystą, * i będziecie obmyci z wszelkich nieprawości waszych, * i dam wam ducha nowego.

Nie odmawia się Chwała na wysokości.

 

KOLEKTA

Boże, źródło wszelkiego miłosierdzia i dobroci, Ty nam wskazałeś jako lekarstwo na grzechy post, modlitwę i jałmużnę, + przyjmij nasze pokorne przyznanie się do przewinień, które obciążają nasze sumienia, * i podźwignij nas w swoim miłosierdziu. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Odmawia się Wierzę.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Miłosierny Boże, przez tę Ofiarę pojednania odpuść nam nasze winy, + i udziel nam łaski, * abyśmy umieli przebaczać naszym braciom. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Jeżeli odczytano Ewangelię o Samarytance, prefacja na 3 niedzielę W. Postu, nr 14.

Jeżeli nie odczytano Ewangelii o Samarytance, 1 lub 2 prefacja wielkopostna, nr 8, 9.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ

Jeżeli odczytano Ewangelię o Samarytance: J 4, 14

Kto będzie pił wodę, którą Ja mu dam, * stanie się ona w nim źródłem wytryskającej ku życiu wiecznemu.

Jeżeli odczytano inną Ewangelię: Ps 84 (83), 4-5

Wróbel znajduje swój dom, a jaskółka gniazdo, * gdzie złoży swe pisklęta: * przy ołtarzach Twoich, Panie Zastępów, * Królu mój i Boże. * Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie, * nieustannie wielbiąc Ciebie.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, Ty nas karmisz na ziemi Chlebem eucharystycznym, który jest zadatkiem niebieskiej chwały, + pokornie Cię prosimy, * spraw, aby w naszym życiu ukazały się skutki działania Najświętszego Sakramentu. Przez Chrystusa, Pana naszego.