Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
9255663

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

II Niedziela Wielkiego Postu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

II Niedziela Wielkiego Postu

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 27 (26), 8-9

O Tobie mówi moje serce: * Szukaj Jego oblicza. * Będę szukał oblicza Twego, Panie, * nie zakrywaj przede mną swojej twarzy.

Albo: Por. Ps 25(24), 6. 2. 22

Wspomnij na swoje miłosierdzie, Panie, * na swoją miłość, która trwa od wieków, * niech nasi wrogowie nie triumfują nad nami. * Wybaw nas, Boże Izraela, * ze wszystkich naszych ucisków.

Nie odmawia się Chwała na wysokości.

 

KOLEKTA

Boże, Ty nam nakazałeś słuchać Twojego umiłowanego Syna, + ożywiaj naszą wiarę swoim słowem, * abyśmy odzyskawszy czystość duszy, mogli się cieszyć oglądaniem Twojej chwały. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Odmawia się Wierzę.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, niech ta Ofiara wyjedna nam przebaczenie grzechów + i niech uświęci nasze dusze i ciała, * abyśmy godnie obchodzili święta wielkanocne. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Prefacja na 2 niedzielę W. Postu, nr 13.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 17,5

To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, * Jego słuchajcie.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, przyjąwszy Najświętszy Sakrament składamy Tobie dziękczynienie + za to, że nam, pielgrzymującym na ziemi, * już teraz pozwalasz uczestniczyć w życiu wiecznym. Przez Chrystusa, Pana naszego.