Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
9282310

Odwiedza nas 270 gości oraz 0 użytkowników.

Poniedziałek I Tygodnia Wielkiego Postu

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Poniedziałek I Tygodnia Wielkiego Postu

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 123(122), 2-3

Jak oczy sług są zwrócone na ręce ich panów, * tak oczy nasze ku Panu, Bogu naszemu, * dopóki się nie zmiłuje nad nami. * Zmiłuj się nad nami, Panie, zmiłuj się nad nami.

 

KOLEKTA

Boże, nasz Zbawco, daj nam łaskę nawrócenia + i otwórz nasze dusze na zrozumienie Twojego prawa, * aby okres pokuty odnowił nasze życie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, przyjmij tę Ofiarę jako znak naszego oddania, + niech ona wyjedna nam przebaczenie * i uświęci nasze życie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 - 4 prefacja wielkopostna, nr 8, 9, 10, 11.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 25, 40. 34

Zaprawdę powiadam wam: * Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, * Mnieście uczynili. * Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, * weźcie w posiadanie królestwo, * przygotowane dla was od założenia świata.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, spraw, niech przyjęty przez nas Sakrament uzdrowi nasze dusze i ciała, + abyśmy mogli radować się owocami łaski, * która zbawia całego człowieka. Przez Chrystusa, Pana naszego.