Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
11055324

Odwiedza nas 270 gości oraz 0 użytkowników.

30 stycznia: bł. Bronisław Markiewiczas

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

30 stycznia

 

Bł. Bronisława Markiewiczas, prezbitera
W archidiecezji przemyskiej: Wspomnienie dowolne

 

Bł. Bronisław Markiewicz urodził się 13 lipca 1842 roku w Pruchniku w diecezji przemyskiej. 15 września 1867 roku został wyświęcony na prezbitera. W roku 1885, po osiemnastu latach gorliwej i owocnej pracy kapłańskiej w swej macierzystej diecezji, wstąpił do Zgromadzenia Księży Salezjanów, gdzie był uczniem św. Jana Bosko. W 1897 roku założył Zgromadzenia: Sióstr Michalitek i Księży Michalitów. Przepełniony miłością Boga i człowieka, działając w duchu "powściągliwości i pracy", poświęcił całe swe życie zapomnianym i odepchniętym sierotom, biednym dzieciom oraz opuszczonej i zaniedbanej moralnie młodzieży. Zmarł po pracowitym i świątobliwym życiu dnia 29 stycznia 1912 roku.

 

 

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Łk 4, 18-19

 

Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, * abym ubogim niósł dobrą nowinę, * więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; * abym uciśnionych odsyłał wolnymi, * abym obwoływał rok łaski Pana.

 

 

 

KOLEKTA

 

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty wybrałeś błogosławionego Bronisława, prezbitera, na opiekuna i ojca opuszczonej młodzieży, + spraw, prosimy, byśmy zachęceni przykładem jego powściągliwego i pracowitego życia, * mogli wiernie pełnić Twoją świętą wolę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

 

 

MODLITWA NAD DARAMI

 

Wszechmogący Boże, przyjmij dary, które Ci składamy we wspomnienie błogosławionego Bronisława, kapłana, + spraw, abyśmy za jego przykładem służąc bliźnim, * osiągnęli życie wieczne. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

 

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 11, 28

 

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, * którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, * a Ja was pokrzepię.

 

 

 

MODLITWA PO KOMUNII

 

Boże, nasz Ojcze, Ty nas posiliłeś Ciałem i Krwią Twojego Syna, + spraw, abyśmy naśladując miłość błogosławionego Bronisława, * stali się jednym ciałem i jedną duszą w Chrystusie. Który żyje i króluje na wieki wieków.