Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
11055231

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

25 stycznia: Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

25 stycznia

 

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
święto

 

Nawrócenie św. Pawła jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Kościele. Szaweł, gorliwy faryzeusz i prześladowca Kościoła, wskutek ukazania się mu Chrystusa Zmartwychwstałego u bram Damaszku, stał się nie tylko Jego uczniem, ale poświęcił całe życie szerzeniu Ewangelii; wyprowadził Kościół z ograniczeń judaizmu i zaniósł światło Ewangelii do Europy, stając się Apostołem Narodów.

 

 

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE 2 Tm 1, 12; 4, 8

 

Wiem, komu uwierzyłem, * i jestem pewien, że sprawiedliwy Sędzia * ma moc zachować powierzone mi dobro * aż do dnia ostatecznego.

 

Odmawia się Chwała na wysokości

 

 

 

KOLEKTA

 

Wszechmogący Boże, obchodzimy dzisiaj nawrócenie świętego Pawła Apostoła, którego powołałeś do głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom, + spraw, abyśmy za jego przykładem dążyli do Ciebie * i świadczyli wobec świata o prawdzie Twojej Ewangelii. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

 

 

MODLITWA NAD DARAMI

 

Boże, nasz Ojcze, niech w tej Ofierze Twój Duch przeniknie nas światłem wiary, * którym pobudzał świętego Pawła do głoszenia poganom Twojej chwały. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

1 prefacja o Apostołach, nr 67.

 

 

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ga 2, 20

 

Żyję wiarą w Syna Bożego, * który mnie umiłował * i za mnie wydał samego siebie.

 

 

 

MODLITWA PO KOMUNII

 

Panie, nasz Boże, niech Sakrament, który przyjęliśmy, rozpali w nas miłość, * z jaką święty Paweł Apostoł troszczył się o wszystkie Kościoły. Przez Chrystusa, Pana naszego.