Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
11055276

Odwiedza nas 262 gości oraz 0 użytkowników.

22 stycznia: św. Wincenty Pallotti

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

22 stycznia

 

Św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
wspomnienie dowolne,
W Zjednoczeniu i Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni): Uroczystość

 

Wincenty Pallotti urodził się w Rzymie w r. 1795. Wyświęcony na prezbitera w r. 1818 z bezgraniczną żarliwością podejmuje różne prace apostolskie najpierw sam, a później z niewielkim zespołem duchownych i świeckich współpracowników założonego przez siebie w r. 1835 Zjednoczonego Apostolstwa Katolickiego. Umiera w r. 1850, gdy jego Dzieło było jeszcze „najmniejszym stowarzyszeniem”. Rozwój dzieła Pallottiego nastąpi dopiero pod koniec XIX i na początku XX wieku. W r. 1950 Pius XII zalicza Wincentego w poczet Błogosławionych, a w r. 1963 Jan XIII ogłasza do świętym.

 

 

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE  Por. Iz 40, 9      

 

Wstąp na górę wysoką, * Ty, który niesiesz dobrą nowinę Syjonowi. Podnieś mocno Twój głos, * zwiastunie dobrej nowiny w Mieście Świętym.

 

 

 

KOLEKTA

 

Boże, Ty powołałeś w swoim Kościele świętego Wincentego Pallottiego, prezbitera, do obrony wiary i ożywiania miłości, + spraw łaskawie, abyśmy wstępując w jego ślady * rozpalali sercem i czynem światło prawdy i miłość braterską. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

 

 

MODLITWA NAD DARAMI

 

Boże, nasz Ojcze, wejrzyj łaskawie na złożone dary + i jak przez te tajemnice uczyniłeś świętego Wincentego znamienitym szafarzem Twego miłosierdzia, * tak nas racz przez nie rozpalić miłością ku braciom. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

 

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Flp 1, 20-21

 

Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele; czy to przez życie, czy to przez śmierć, * bo dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć jest mi zyskiem.

 

 

 

MODLITWA PO KOMUNII

 

Panie, nasz Boże, spraw, abyśmy pokrzepieni Najświętszym Sakramentem + gorliwie podążali za przykładem świętego Wincentego, prezbitera, * który Ciebie czcił niestrudzoną pobożnością i służył Twemu ludowi z miłością bez granic. Przez Chrystusa, Pana naszego.