Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966129

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego

Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
święto

W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oraz w diecezji drohiczyńskiej i ełckiej:
Głównej patronki archidiecezji i diecezji - Uroczystość

"Błogosławiona dziewica Maryja ze względu na dar i zadanie boskiego macierzyństwa, dzięki któremu jednoczy się z Synem Odkupicielem i ze względu na swoje szczególne łaski i dary jest głęboko związana także z Kościołem: Boża Rodzicielka jest pierwowzorem Kościoła w porządku wiary, miłości i doskonałego zjednoczenia z Chrystusem" (KK)

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE por. Dz 1, 14

Uczniowie trwali jednomyślnie na modlitwie * razem z Maryją, Matką Jezusa. (O. W. Alleluja.)

Odmawia się Chwała na wysokości.

 

KOLEKTA

Boże, miłosierny Ojcze, Twój Syn przybity do krzyża ustanowił swoją Rodzicielkę, Najświętszą Maryję Pannę, naszą Matką, + spraw, aby za wstawiennictwem miłującej Matki Twój Kościół wzrastał, radował się świętością swoich dzieci, * i pociągał do siebie wszystkie narody. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

W uroczystość odmawia się Wierzę.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, przyjmij nasze dary i przemień je w Sakrament zbawienia, + niech jego działanie rozpali w nas miłość do Dziewicy Maryi, Matki Kościoła, * abyśmy razem z Nią ściślej się zjednoczyli z dziełem odkupienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

3 prefacja o NMP, nr 57

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ por. J 2, 1. 11

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele, * i była tam Matka Jezusa. * Wtedy Jezus uczynił początek znaków, * objawił swoją chwałę, * i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. (O. W. Alleluja.)

Albo: por. J 19, 26-27

Jezus wisząc na krzyżu, rzekł do ucznia, którego miłował: * Oto Matka twoja. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, w Najświętszym Sakramencie przyjęliśmy zadatek odkupienia i życia, + pokornie Cię prosimy, aby z macierzyńską pomocą Najświętszej Dziewicy Twój Kościół głosił Dobrą Nowinę wszystkim narodom * i napełniał świat darami Ducha Świętego. Przez Chrystusa, Pana naszego.