Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966619

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

2 sobota maja: Najświętszej Maryi Panny Łaskawej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2 sobota maja

Najświętszej Maryi Panny Łaskawej

W Warszawie: Głównej patronki miasta - Uroczystość

 

Msza jak w dniu 7 maja, s. 55'.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Hbr 4, 16

Przybliżmy się z ufnością do tronu łaski, * abyśmy otrzymali miłosierdzie * i znaleźli łaskę w stosownej chwili. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, z Twojej woli Najświętsza Maryja Panna wydała na świat Dawcę łaski i współdziałała z Nim w dziele odkupienia ludzi, + spraw, aby nam wyjednała obfite łaski * i doprowadziła nas do portu wiecznego zbawienia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, przyjmij dary złożone jako wyraz przebłagania i chwały, i mocą Ducha Świętego przemień je w Sakrament odkupienia, + niech Ofiara, która z ustanowienia Chrystusa Pośrednika jedna nas z Tobą, * za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny stanie się dla nas źródłem łaski i wiecznego zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 - 3 prefacja o NMP, nr 55- 57.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ap 22, 17

Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź, * a kto słyszy, niech powie: Przyjdź. * i kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, * kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, pokrzepieni zbawiennym Pokarmem pokornie Cię prosimy, + abyśmy przez działanie Najświętszego Sakramentu i przez wstawiennictwo Najświętszej Dziewicy, ściślej zjednoczyli się z Chrystusem Pośrednikiem * i coraz wierniej współdziałali z dziełem odkupienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.