Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10962447

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

31 maja: Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

31 maja

Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
święto

W okresie między Zwiastowaniem Pańskim i Narodzeniem Jana Chrzciciela Kościół czci pamiątkę nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję. Były to nie tylko odwiedziny matki proroka przez Maryję, ale przede wszystkim było to spotkanie Mesjasza ze swym Poprzednikiem.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 66 (65), 16

Przyjdźcie i słuchajcie mnie wszyscy, którzy czcicie Boga, * opowiem, co uczynił mej duszy. (O. W. Alleluja.)

Odmawia się Chwała na wysokości.

 

KOLEKTA

Wszechmogący, wieczny Boże, z Twojego natchnienia Najświętsza Maryja Panna, która nosiła w łonie Twojego Syna, nawiedziła Elżbietę, + spraw, abyśmy byli posłuszni natchnieniom Ducha Świętego * i zawsze mogli z Maryją Ciebie uwielbiać. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, Ty przyjąłeś z upodobaniem posługę miłości, którą spełniła Matka Twojego Syna wobec Elżbiety, * przyjmij naszą Ofiarę i daj nam zbawienie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

2 prefacja o NMP, nr 56.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Łk 1, 48-49

Błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, * gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, * święte jest Jego imię. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, niech Cię uwielbia Twój Kościół za wszelkie rzeczy, które uczyniłeś dla wiernych, + i jak święty Jan Chrzciciel z radością odczuł obecność Zbawiciela przed Jego narodzeniem, * tak niech Twój lud z weselem przyjmuje w tym Sakramencie zawsze żyjącego Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków.