Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10962455

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

13 maja: Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

13 maja

Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
wspomnienie dowolne

13 maja 1917 roku w Fatimie w Portugalii Najświętsza Dziewica ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Poleciła im modlitwę, zwłaszcza różańcową, i pokutę za grzechy, a dla uproszenia pokoju w świecie – nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. W czasie ostatniego objawienie 13 października 1917 roku Pani powiedziała, że jest Matką Bożą Różańcową, przybywającą wezwać ludzi, aby już dłużej nie obrażali Boga grzechami i by odmawiali różaniec.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ap 12, 1

Wielki znak ukazał się na niebie. * Niewiasta obleczona w słońce  i księżyc pod jej stopami, * a na Jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty Rodzicielkę Twojego Syna ustanowiłeś także naszą Matką, + spraw, abyśmy nieustannie trwając w pokucie i na modlitwie za zbawienie świata, * mogli coraz skuteczniej szerzyć Królestwo Chrystusa. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, nasz Ojcze, przyjmij dary przez nas złożone + i oświeć nas światłem Ducha Świętego, * abyśmy za przykładem Najświętszej Maryi Panny rozważali Twoje słowa i zachowywali je w naszych sercach. Przez Chrystusa, Pana naszego.

3 prefacja o NMP, nr 57.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Por. J 19, 26-27

Jezus wisząc na krzyżu, * rzekł do swojej Matki: Oto syn Twój. * Następnie rzekł do ucznia, którego miłował: Oto matka twoja. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, w Najświętszym Sakramencie przyjęliśmy zadatek odkupienia i życia, + pokornie Cię prosimy, aby z macierzyńską pomocą Najświętszej Dziewicy Twój Kościół głosił Dobrą Nowinę wszystkim narodom * i napełniał świat darami Ducha Świętego. Przez Chrystusa, Pana naszego.