Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966423

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

1 maja: św. Józefa, rzemieślnika

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

1 maja

Św. Józefa, rzemieślnika
wspomnienie dowolne

W archidiecezji katowickiej: Święto

Św. Józef jest wzorem chrześcijanina w spełnianiu czynności domowych i zawodowych. Pracował w stałej zażyłości z Jezusem i Maryją. Podobnie chrześcijanin powinien pamiętać, że pracując spełnia nakaz Boży "czyńcie sobie ziemię poddaną" i przygotowuje się do życie wiecznego.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 128 (127), 1-2

Szczęśliwy człowiek, który służy Panu * i chodzi Jego drogami. * Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich, * szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Stwórco wszechświata, Ty nałożyłeś na ludzi obowiązek pracy, + spraw, abyśmy za przykładem świętego Józefa i pod jego opieką wykonywali prace, które nam powierzasz, * i otrzymali nagrodę przez Ciebie obiecaną. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, źródło wszelkiego dobra, wejrzyj na dary, które Tobie składamy obchodząc wspomnienie świętego Józefa, * i spraw, niech ta Ofiara zapewni nam Twoją pomoc. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Prefacja o św. Józefie, nr 65.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Kol 3, 17

Wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, * wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, * dziękując Bogu Ojcu przez Niego. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, posileni sakramentalnymi Darami pokornie Cię prosimy, + abyśmy za przykładem świętego Józefa świadczyli o miłości, którą wlałeś w nasze serca, * i cieszyli się owocami trwałego pokoju. Przez Chrystusa, Pana naszego.