Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10319184

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

20 lipca: Bł. Czesława, prezbitera

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20 lipca

Bł. Czesława, prezbitera
wspomnienie obowiązkowe

W archidiecezji wrocławskiej i diecezji opolskiej: Patrona diecezji - Wspomnienie obowiązkowe

 

Bł. Czesław urodził się około roku 1180. Jako prezbiter wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego i otrzymał habit z rąk św. Dominika. Głosił słowo Boże w Czechach i w Polsce. Założył klasztory w Pradze i we Wrocławiu. Umarł 15 lipca 1242 roku we Wrocławiu.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 96 (95), 3-4

Głoście chwałę Boga wśród wszystkich narodów, * rozgłaszajcie Jego cuda pośród wszystkich ludów, * bo Pan jest wielki, godzien wszelkiej chwały.

KOLEKTA

Boże, nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś błogosławionemu Czesławowi głoszenie niezmierzonych bogactw Chrystusa, + spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej Ciebie poznawali * i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owoce dobrych uczynków. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

MODLITWA NAD DARAMI

Obchodząc wspomnienie błogosławionego Czesława prosimy Cię, Boże, + pobłogosław złożone dary i przemień je w Sakrament zbawienia, * niech wszyscy, którzy go przyjmą, zostaną zachowani od grzechu i umocnieni Twoją łaską. Przez Chrystusa, Pana naszego.

ANTYFONA NA KOMUNIĘ por. Łk 10, 1. 9

Pan wysłał uczniów, aby wszędzie głosili: * Przybliżyło się do was Królestwo Boże.

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, + odnów nasze życie przez Najświętszy Sakrament, który przyjęliśmy z radością obchodząc wspomnienie błogosławionego Czesława, * i spraw, abyśmy go naśladowali w apostolskiej gorliwości. Przez Chrystusa, Pana naszego.