Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
9282512

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

16 lipca: Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

16 lipca

Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
wspomnienie obowiązkowe

W czasach Starego Testamentu prorok Eliasz na górze Karmel bronił wiary w jednego Boga. W XII wieku po Chrystusie na górze osiedli pustelnicy, którzy dali początek zakonowi pod wezwaniem Najśw. Maryi Panny z Karmelu.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Iz 61, 10

Ogromnie się weselę w Panu, * dusza moja raduje się w Bogu moim, * bo mnie przyodział w szaty zbawienia * i okrył mnie płaszczem sprawiedliwości * jak oblubienicę strojną w swe klejnoty.

KOLEKTA

Wszechmogący Boże, w czasach Starego Przymierza na górze Karmel przyjmowałeś modlitwy proroków, a w Nowym Przymierzu wybrałeś tę górę na miejsce czci Najświętszej Maryi Panny, + spraw za Jej wstawiennictwem, * abyśmy doszli do Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

MODLITWA NAD DARAMI

Oddając cześć Najświętszej Maryi Pannie, składamy Tobie, Boże, nasze dary, + i prosimy Cię, abyśmy za Jej przykładem służyli Tobie z miłością * i ściślej się zespolili z dziełem odkupienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 - 4 prefacja o NMP, nr 55 - 58.

W 1 prefacji o NMP, mówi się: obchodząc wspomnienie.

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Łk 2, 19

Maryja zachowywała wszystkie te słowa * i rozważała je w swoim sercu.

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, posiliłeś nas Najświętszym Sakramentem Ciała i Krwi Twojego Syna, + umocnij w nas miłość ku Tobie * i spraw, abyśmy służąc Najświętszej Maryi Pannie, naśladowali Jej cnoty. Przez Chrystusa, Pana naszego.