Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10962404

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

25 czerwca: Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej z Gostynia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

25 czerwca

Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej z Gostynia

W archidiecezji poznańskiej – Wspomnienie obowiązkowe

Już od końca XV wieku istnieje w Gostyniu sanktuarium Matki Bożej, które jest ośrodkiem Jej kultu w archidiecezji poznańskiej. Okazały kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia konsekrowano w roku 1698. Słynący łaskami wizerunek został ukoronowany 24 czerwca 1928 roku.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Seduliusz

Witaj, święta Boża Rodzicielko, * Ty wydałaś na świat Króla, * który włada niebem i ziemią na wieki wieków. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty wybrałeś Najświętszą Maryję Pannę na mieszkanie godne swojego Majestatu i przyozdobiłeś Ją prawdziwą pięknością, + spraw, abyśmy oddając należną Jej cześć i wiernie Ją naśladując, * zajaśnieli świętością życia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, niech Ofiara pojednania, którą składamy ku czci Najświętszej Maryi Panny, * oczyści nas z grzechów i wyjedna nam wysłuchanie naszych modlitw. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 - 4 prefacja o NMP, nr 55 - 58.

W 1 prefacji o NMP mówi się: obchodząc wspomnienie.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ por. Łk 1, 48

Błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, * bo wejrzał Bóg na uniżenie swojej służebnicy. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Posileni Najświętszym Sakramentem prosimy Cię, Boże, + abyśmy za wstawiennictwem Maryi, Matki Twojego Jednorodzonego Syna, * jako żywe kamienie tworzyli duchową świątynię, naród święty i lud przez Ciebie wybrany. Przez Chrystusa, Pana naszego.