Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966571

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

3 czerwca: świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

3 czerwca

Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
wspomnienie obowiązkowe

W latach 1885-1887 wielu chrześcijan Ugandy poniosło śmierć męczeńską na rozkaz tamtejszego władcy Mwanga. Wśród umęczonych szczególną stałością w wierze odznaczyli się Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy. Wielu z nich niedawno przyjęło chrzest. Czterech z nich ochrzcił Karol Lwanga w więzieniu. Najmłodszy z tej grupy, Kizito, miał 13 lat. 3 czerwca 1886 roku zginął św. Karol Lwanga i dwunastu jego Towarzyszy.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE

Na ziemi święci męczennicy przelali krew za Chrystusa, * dlatego osiągnęli wieczną nagrodę w niebie. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty sprawiłeś, że krew męczenników stała się nasieniem chrześcijan, + daj aby rola Twojego Kościoła zroszona krwią świętych, Karola Lwangi i jego Towarzyszy, * przyniosła obfite plony. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, * który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, dzięki Twojej łasce Święci Męczennicy z Ugandy woleli umrzeć niż zgrzeszyć, + przyjmij dary, które Tobie składamy, * i spraw, abyśmy służyli przy Twoim ołtarzu Tobie całkowicie oddani. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ por. Rz 8, 38-39

Ani śmierć, ani życie, ani żadne stworzenie * nie zdoła nas odłączyć od miłości Chrystusa. (O. W. Alleluja)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, wspominając zwycięstwo Świętych Męczenników z Ugandy przyjęliśmy Najświętszy Sakrament, który obdarzył ich siłą do zniesienia męki, * spraw, aby nam dał stałość w wierze i miłości wśród doświadczeń życia. Przez Chrystusa, Pana naszego.