Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10962407

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

2 czerwca: Błogosławionych męczenników Sadoka i Towarzyszy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

2 czerwca w diecezji sandomierskiej:

Błogosławionych męczenników Sadoka i Towarzyszy
Wspomnienie obowiązkowe

Bł. Sadok, przeor klasztoru dominikańskiego w Sandomierzu, razem z 48 braćmi poniósł śmierć męczeńską z rąk Tatarów 2 czerwca 1260 roku. Według legendy wieść o czekającej ich śmierci przeczytali w martyrologium w przeddzień męczeństwa, a podczas rzezi śpiewali "Salve Regina".

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE

W niebie radują się błogosławieni, * którzy poszli w ślady Chrystusa, * przelali swoją krew z miłości do Niego, * dlatego weselą się z Chrystusem bez końca. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty dałeś błogosławionym, Sadokowi i jego Towarzyszom, udział w męce Chrystusa, + wspomóż swoją łaską naszą słabość, abyśmy naśladując męczenników, którzy nie wahali się umrzeć za Ciebie, * odważnie wyznawali Cię naszym życiem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, przez wstawiennictwo błogosławionych męczenników pokornie Cię prosimy, * abyś łaskawie wejrzał na Ofiarę składaną ku ich chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ 2 Kor 4, 11

Jesteśmy wydawani na śmierć z powodu Jezusa, * aby życie Jezusa objawiło się w naszym śmiertelnym ciele. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, w życiu błogosławionych męczenników Sadoka i Towarzyszy zajaśniała tajemnica Krzyża, + umocnij nas przez udział w tej Ofierze, * abyśmy wiernie trwali przy Chrystusie i pracowali w Kościele dla zbawienia wszystkich ludzi. Przez Chrystusa Pana naszego.