Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966246

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

XXVI Niedziela Zwykła

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

XXVI Niedziela Zwykła

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Dn 3, 31. 29. 30. 43. 42

Wszystko, co na nas dopuściłeś, Panie, * spotkało nas według sprawiedliwego wyroku, * bo zgrzeszyliśmy przeciw Tobie * i nie strzegliśmy Twoich przykazań. * Lecz zechciej wsławiać swe imię * i postąp z nami według wielkiego miłosierdzia swego.

 

KOLEKTA

Boże, Ty przez przebaczenie i litość najpełniej okazujesz swoją wszechmoc, + udzielaj nam nieustannie swojej łaski, * abyśmy dążąc do obiecanego nam nieba stali się uczestnikami szczęścia wiecznego. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Miłosierny Boże, przyjmij z upodobaniem naszą Ofiarę * i spraw, aby przez nią otwarło się dla nas źródło wszelkiego błogosławieństwa. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ps 119 (118), 49-50

Pomnij, Panie, na słowo wyrzeczone do swojego sługi, * przez które dałeś mi nadzieję, * w moim utrapieniu jest mi ono pociechą.

Albo: por. 1 J 3, 16

Po tym poznaliśmy miłość Bożą, * że Jezus oddał za nas życie swoje. * My także winniśmy oddać życie za braci.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, niech Najświętszy Sakrament odnowi nasze dusze i ciała, + abyśmy przez uczestnictwo w Ofierze upamiętniającej śmierć Chrystusa * mogli się stać współdziedzicami Jego chwały. Który żyje i króluje na wieki wieków.