Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966514

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

XXII Niedziela Zwykła

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

XXII Niedziela Zwykła

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 86 (85), 3.5

Panie, zmiłuj się nade mną, * bo nieustannie wołam do Ciebie. * Tyś bowiem, Panie, dobry i łaskawy, * pełen łaski dla wszystkich, którzy Cię wzywają.

 

KOLEKTA

Boże wszechświata, od Ciebie pochodzi wszelka doskonałość, + zaszczep w naszych sercach miłość ku Tobie i daj nam wzrost pobożności, umocnij w nas wszystko, co dobre, i troskliwie strzeż tego, co umocniłeś. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, niech Najświętsza Ofiara zawsze nam udziela zbawiennej łaski, + aby jej mocą dokonało się nasze uświęcenie, do którego zmierzają sakramentalne obrzędy. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ps 31 (30), 20

Jakże jest wielka dobroć Twoja, Panie, * którą zachowałeś dla bogobojnych.

Albo: Mt 5, 9-10

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, * albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. * Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, * albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, Ty nas pokrzepiłeś przy swoim stole, + spraw, aby ten Sakrament utwierdził nas w miłości i pobudził do służenia Tobie w braciach. Przez Chrystusa, Pana naszego.