Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10962291

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

V Niedziela Zwykła

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

V Niedziela Zwykła

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 95 (94), 6-7

Przyjdźcie, uwielbiajmy Boga, * zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył, * albowiem On jest naszym Bogiem.

 

KOLEKTA

Wszechmogący Boże, strzeż nieustannie swojej rodziny z ojcowską dobrocią, + a ponieważ całą nadzieję pokładamy w łasce niebieskiej, * otaczaj nas zawsze swoją opieką. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, Ty stworzyłeś chleb i wino, aby podtrzymywały nasze życie doczesne, * spraw, niech one staną się dla nas Sakramentem dającym życie wieczne. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ps 107 (106), 8-9

Niech dziękują panu za Jego dobroć, * za Jego cuda dla synów ludzkich, * bo głodnego nasycił * a łaknącego napełnił dobrami.

Albo: Mt 5, 4. 6

Błogosławieni, którzy się smucą, * albowiem będą pocieszeni. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, * albowiem będą nasyceni.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, Ty pozwalasz nam spożywać jeden Chleb eucharystyczny i pić z jednego Kielicha, + prosimy Cię, daj nam prowadzić takie życie, * abyśmy zjednoczeni w Chrystusie, z radością przyczyniali się do zbawienia świata. Przez Chrystusa, Pana naszego.