Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10855383

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

43. MSZA O ŚWIĘTYM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

43. MSZA O ŚWIĘTYM

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Mt 2, 6

Wierność wobec Pana była w jego ustach, * a niegodziwości nie znaleziono na jego wargach. * W pokoju i prawości postępował ze mną * i wielu odciągnął od grzechu. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty widzisz, że wskutek naszej słabości upadamy w grzechy, okaż nam swoje miłosierdzie * i spraw, aby przykłady Twoich świętych odnowiły w nas miłość ku Tobie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, przyjmij z ojcowską dobrocią Ofiarę, którą składamy Twojemu majestatowi w dniu świętego N., * aby nam zapewniła zbawienie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 5, 8-10

Błogosławieni czystego serca, * albowiem oni Boga oglądać będą. * Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, * albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. * Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, * albowiem do nich należy Królestwo niebieskie. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Posileni świętym Darem, pokornie prosimy Cię, Boże, abyśmy składając należną Tobie Ofiarę, * otrzymali obfitsze owoce twojego odkupienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.