Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10855411

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

6. MSZA O NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE W ADWENCIE

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

6. MSZA O NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI PANNIE W ADWENCIE

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Por. Iz 45, 8

Niebiosa, spuśćcie sprawiedliwego jak rosę, * niech jak deszcz spłynie z obłoków, * niech się otworzy ziemia i zrodzi Zbawiciela.

Albo: Łk 1, 30-32

Anioł rzekł do Maryi: * Znalazłaś łaskę u Boga, * oto poczniesz i porodzisz Syna, który będzie nazwany Synem Najwyższego.

 

KOLEKTA

Boże, z Twojej woli za zwiastowaniem anielskim odwieczne Słowo przyjęło ludzkie ciało w łonie Najświętszej Maryi Panny, spraw, aby wspomagało nas wstawiennictwo Dziewicy, * w której Boże macierzyństwo głęboko wierzymy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, niech Duch Święty, który swoją mocą napełnił łono Najświętszej Dziewicy Maryi, * uświęci dary złożone na Twoim ołtarzu. Przez Chrystusa, Pana naszego.

4 prefacja o NMP, nr 58, albo 2 prefacja adwentowa, nr 2.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Iz 7, 14

Oto Panna pocznie i porodzi Syna, * i nazwie Go imieniem Emmanuel.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, przez Najświętszy Sakrament, który przyjęliśmy, okazuj nam zawsze Twoje miłosierdzie, abyśmy z wiarą oddając cześć Rodzicielce Twojego Syna, * zostali zbawieni przez Jego wcielenie. Który żyje i króluje na wieki wieków.