Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10855236

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

4. MSZA O NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

4. MSZA O NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI PANNIE

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE

Błogosławiona jesteś Maryjo Dziewico, * Ty nosiłaś Stwórcę świata. * Zrodziłaś Tego, który Ciebie stworzył, * i pozostałaś dziewicą na wieki.

 

KOLEKTA

Miłosierny Boże, przyjdź z pomocą naszej słabości i spraw, abyśmy za wstawiennictwem Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, której pamiątkę obchodzimy, * dźwignęli się z naszych grzechów do nowego życia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Panie, nasz Boże, niech nas wspomaga wstawiennictwo Najświętszej Maryi, zawsze Dziewicy, abyśmy wolni od wszelkich niebezpieczeństw, * mogli się radować Twoim pokojem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Oddając cześć Matce Twojego Syna prosimy Cię, Boże, abyś przyjął naszą Ofiarę * i uczynił nas samych wieczystym darem dla Ciebie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 – 4 prefacja o NMP, nr 55 – 58.

W 1 Prefacji o NMP, w mszach wotywnych mówi się: oddając cześć.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Łk 1, 49

Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, * święte jest Jego imię.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, oddając cześć Rodzicielce Twojego Syna przyjęliśmy Sakrament odkupienia, spraw, abyśmy zostali napełnieni Twoją łaską * i coraz głębiej uczestniczyli w tajemnicy zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.