Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966273

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

18. MSZA W DNIU ODNOWIENIA ŚLUBÓW

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

18. MSZA W DNIU ODNOWIENIA ŚLUBÓW

 

Antyfony na wejście i na Komunię, można wybrać także z poprzednich formularzy mszalnych.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 40 (39), 8-9

Oto przychodzę, mój Boże, pełnić Twoją wolę, * a Twoje prawo mieszka w moim sercu. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty kierujesz sprawami i rządzisz ludźmi, wejrzyj na swoich synów, którzy (na swoje córki, które) chcą potwierdzić swoje oddanie się Tobie, * i spraw, aby coraz ściślej jednoczyli się z misterium Kościoła i gorliwiej poświęcali(ły) się dla dobra ludzkości. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.  

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, wejrzyj łaskawie na dary swojego ludu, które nasi bracia (nasze siostry) wzbogacają przez odnowienie ślubów czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, i przemień doczesne dary w Sakrament prowadzący do wieczności, * a dusze ofiarujących upodobnij do Twojego Syna. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Prefacja na śluby zakonne, nr 82.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mk 3, 35

Kto pełni wolę Bożą, * ten Mi jest bratem, siostrą i matką. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII ZA ZAKONNIKÓW

Boże, Ty nas posiliłeś Najświętszym Sakramentem, pokor-nie Cię prosimy, aby ci Twoi słudzy, którzy ufając Twojej łasce odnowili zobowiązania do zachowania rad ewangelicznych, * zostali umocnieni przez Chrystusa i otoczeni opieką Ducha Świętego. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

MODLITWA PO KOMUNII ZA ZAKONNICE

Boże, Ty nas posiliłeś Najświętszym Sakramentem, pokornie Cię prosimy, aby te służebnice Twoje, którzy ufając Twojej łasce odnowili zobowiązania do zachowania rad ewangelicznych, * zostali umocnieni przez Chrystusa i otoczone opieką Ducha Świętego. Przez Chrystusa, Pana naszego.