Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966545

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

14. MSZA NA KONSEKRACJĘ DZIEWIC

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

14. MSZA NA KONSEKRACJĘ DZIEWIC

Tę Mszę odprawia się w szatach koloru białego. Można ją odprawić we wszystkie dni z wyjątkiem niedziel Adwentu, Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego, uroczystości, Środy Popielcowej i całego Wielkiego Tygodnia.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 105(104), 4-5

Rozważajcie o Panu i Jego potędze, * zawsze szukajcie Jego oblicza. * Pamiętajcie o cudach, które on zdziałał. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty natchnąłeś nasze siostry pragnieniem zachowania dziewictwa, dopełnij w nich dzieła Twojej łaski i daj im wytrwać aż do końca, * aby mogły Tobie złożyć doskonałą ofiarę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Składając dary, prosimy Cię, Boże, daj Twoim służebnicom wytrwanie w podjętych zobowiązaniach, * aby z radością mogły wejść w otwarte bramy Królestwa niebieskiego, gdy przybędzie Król chwały. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

W modlitwach eucharystycznych wypada wspomnieć konsekrację dziewic według następujących formuł:

a) W 1 Modlitwie eucharystycznej odmawia się specjalną modlitwę:

Boże, przyjmij łaskawie tę Ofiarę * od nas sług Twoich i od Twoich służebnic i racz ją uświęcić. * Składamy ją w dniu ich konsekracji, * aby siostry, które z Twojej łaski dzisiaj ściślej się połączyły z Twoim Synem, * mogły z radością wyjść na Jego spotkanie, * gdy na końcu świata przyjdzie w chwale. * (Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.)

b) W modlitwie wstawienniczej 2 Modlitwy eucharystycznej po słowach „całym duchowieństwm”, dodaje się:

Pamiętaj, Boże, o tych siostrach, * które dzisiaj konsekrowałeś, aby z żywą wiarą i miłością * wytrwale służyły Tobie i Twojemu ludowi, * oczekując przyjścia Chrystusa, ich Oblubieńca.

 

c)  W modlitwie wstawienniczej 3 Modlitwy eucharystycznej po słowach „i cały lud odkupiony”, dodaje się: 

Umocnij, Boże, w świętym postanowieniu te służebnice Twoje, * które pragną z całego serca * iść za zesłanym przez Ciebie Zbawicielem * i dawać świadectwo życia według Ewangelii * oraz bratniej miłości.

 

d)    W modlitwie wstawienniczej 4 Modlitwy eucharystycznej wzmiankę o profeskach można zrobić w następujący sposób:

…o wszystkich biskupach i całym duchowieństwie * i o tych siostrach, które dzisiaj konsekrowałeś, * aby zawsze Ciebie chwaliły i służyły ludziom, * o składających Ofiarę i tutaj zgromadzonych…

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ  Ps 42(41), 2

Jak łania pragnie wody ze strumieni, * tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Posileni świętymi Darami pokornie prosimy Cię, Boże, aby życie Twoich służebnic (N. i N.) przyczyniało się do postępu ludzkiej społeczności * i do wzrostu Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NA KOŃCU MSZY

Wszechmogący Bóg Ojciec niech zachowa nienaruszone postanowienie świętego dziewictwa, * które wczepił w wasze serca. W. Amen.

Pan Jezus, który łączy ze sobą serca dziewic poświęconych Bogu, * niech użyźni wasze dusze ziarnem Bożego słowa. W. Amen.

Duch Święty, który zstąpił na Najświętszą Dziewicę i dzisiaj uświęcił wasze serca swoim dotknięciem, * niech zapali was do gorliwej służby Bogu i Kościołowi. W. Amen.

Was wszystkich, którzy uczestniczycie w tych obrzędach, niech błogosławi Bóg wszechmogący, * Ojciec i Syn, + i Duch Święty. W. Amen.