Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966721

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

13. MSZA PRZY UDZIELANIU BŁOGOSŁAWIEŃSTWA OPATOWI LUB KSIENI

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

  

13. MSZA PRZY UDZIELANIU BŁOGOSŁAWIEŃSTWA OPATOWI LUB KSIENI

Tę Mszę odprawia się w szatach koloru białego. Można ją odprawić we wszystkie dni z wyjątkiem niedziel Adwentu, Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego, uroczystości, Środy Popielcowej i całego Wielkiego Tygodnia.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE J 15, 16

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, * abyście szli i owoc przynosili, * i by trwał wasz owoc. (O. W. Alleluja.)

Albo: Kol 3, 14-15

Ponad wszystko miejcie miłość, * która jest więzią doskonałości, * a sercami waszymi niech rządzi Chrystusowy pokój. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA ZA OPATA

Wszechmogący Boże, Ty wybrałeś swojego sługę N. na opata wspólnoty N., spraw, aby swoim przykładem i nauką urabiał dusze swoich braci do życia według Ewangelii * i razem z nimi otrzymał wieczną nagrodę od Ciebie, najlepszego Pasterza. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.  

 

KOLEKTA ZA KSIENIĘ

Wszechmogący Boże, Ty wybrałeś swoją służebnicę N. na ksienię wspólnoty N., spraw, aby swoim przykładem i nauką urabiała dusze swoich sióstr do życia według Ewangelii  * i razem z nimi otrzymała wieczną nagrodę od Ciebie, najlepszego Pasterza. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.  

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, przyjmij dary sług swoich i spraw, aby składali samych siebie w ofierze * żyjąc nieustannie w prawdziwej pokorze, posłuszeństwie i pokoju. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Mt 20, 28

Syn Boży nie przyszedł aby Mu służono, * lecz aby służy i dać swoje życie na okup za wielu. (O. W. Alleluja.)

Albo:

Gdzie miłość prawdziwa i dobroć, * tam znajdziesz Boga żywego. * Zgromadziła nas w jedno miłość Chrystusa. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, uczestniczyliśmy w eucharystycznej Ofierze, wejrzyj na nas łaskawie * i spraw, abyśmy trwając w życiu według Ewangelii, we wszystkim chwalili Ciebie. Przez Chrystusa, Pana naszego.