Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966386

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

12. MSZA W 50 ROCZNICĘ MAŁŻEŃSTWA

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

 12. MSZA W 50 ROCZNICĘ MAŁŻEŃSTWA

W rocznicę zawarcia małżeństwa, a zwłaszcza w 25-lecie i 50-lecie można odprawić Mszę dziękczynną. W zwykłe rocznice można ją odprawić w dni, w które dopuszczone są Msze w różnych potrzebach. Jeżeli okoliczności za tym przemawiają, można odmówić modlitwy rocznicowe w Mszy ze zwykłego dnia powszedniego. W diecezjach Polski, w dwudziestą piątą i pięćdziesiątą rocznicę ślubu można odprawić Mszę dziękczynną ze specjalnymi modlitwami we wszystkie dni, z wyjątkiem uroczystości, niedziel całego roku. Środy Popielcowej i Wielkiego Tygodnia.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ef 5, 19-20

Śpiewajcie i wysławiajcie Pana w waszych sercach, * dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu * w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ojcze wszechmogący, wejrzyj łaskawie na tych małżonków N. i N. † (Otoczeni swoimi dziećmi) wspominają oni z wdzięcznością dzień, w którym umocniłeś początek ich miłości przez sakrament małżeństwa; * za długie wspólne życie w służbie dobra pobłogosław ich sędziwe lata i spraw, aby przynosili owoce świętości. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.   

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, przyjmij te dary na dziękczynną Ofiarę,  którą składamy w pięćdziesiątą rocznicę małżeństwa N. i N., i po tylu latach przeżytych przez nich wspólnie w szczerej wierności * udziel ich hojnie dobra płynącego z jedności i pokoju. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ps 138 (137), 1

Będę Cię sławił, Panie, z całego serca, * bo usłyszałeś słowa ust moich. (O. W. Alleluja.)

Albo: Ps 116 (115), 12-13

Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył? * Podniosę kielich zbawienia i wezwę imienia Pana. (O. W. Alleluja.)              

 

MODLITWA PO KOMUNII

Uradowani udziałem w Twojej Uczcie, prosimy Cię, Boże, zachowaj tych małżonków, N. i N., w Twojej świętej przyjaźni, * a kiedyś, po długim życiu wypełnionym dobrymi uczynkami, dopuść ich do uczty wieczystej. Przez Chrystusa, Pana naszego.  

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NA KOŃCU MSZY

Bóg Ojciec wszechmogący niech was napełni swoją radością * i błogosławi wam i waszej rodzinie. W. Amen.

Jednorodzony Syn Boży niech was wspomaga * w dniach pomyślności i w chwilach doświadczeń. W. Amen.

Duch Święty niech zawsze udziela waszym sercom * swojej miłości. W. Amen.

Was wszystkich tutaj zgromadzonych, niech błogosławi Bóg wszechmogący, * Ojciec i Syn, + i Duch Święty. W. Amen.