Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966587

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

11. MSZA W 25 ROCZNICĘ MAŁŻEŃSTWA

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

   11. MSZA W 25 ROCZNICĘ MAŁŻEŃSTWA

W rocznicę zawarcia małżeństwa, a zwłaszcza w 25-lecie i 50-lecie można odprawić Mszę dziękczynną. W zwykłe rocznice można ją odprawić w dni, w które dopuszczone są Msze w różnych potrzebach. Jeżeli okoliczności za tym przemawiają, można odmówić modlitwy rocznicowe w Mszy ze zwykłego dnia powszedniego. W diecezjach Polski, w dwudziestą piątą i pięćdziesiątą rocznicę ślubu można odprawić Mszę dziękczynną ze specjalnymi modlitwami we wszystkie dni, z wyjątkiem uroczystości, niedziel całego roku. Środy Popielcowej i Wielkiego Tygodnia.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ef 5, 19-20

Śpiewajcie i wysławiajcie Pana w waszych sercach, * dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu * w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty złączyłeś tych małżonków N. i N. nierozerwalnym węzłem małżeńskim i podtrzymywałeś ich jedność wśród trudów i radości, oczyść i umocnij ich miłość, * aby wzajemnie pomagali sobie (i swoim dzieciom) w dążeniu do Ciebie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wiek wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, przyjmij te dary na dziękczynną Ofiarę, którą składamy w dwudziestą piątą rocznicę małżeństwa N. i N., * i spraw, aby z niej obficie czerpali pokój i radość. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ps 138 (137), 1

Będę Cię sławił, Panie, z całego serca, * bo usłyszałeś słowa ust moich. (O. W. Alleluja.)

Albo: Ps 116 (115), 12-13

Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył? * Podniosę kielich zbawienia i wezwę imienia Pana. (O. W. Alleluja.)              

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, Ty dopuściłeś do swojego stołu tych małżonków N. i N. (razem z ich dziećmi i przyjaciółmi), spraw, niech gorliwie i mężnie umacniają swoją wspólnotę, * aby zjednoczeni doszli na wieczystą ucztę. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NA KOŃCU MSZY

Bóg Ojciec niech was zachowa w miłości i wzajemnej zgodzie, aby pokój Chrystusowy w was zamieszkał * i stale przebywał w waszym domu. W. Amen.

Bądźcie szczęśliwi jako rodzice i, ciesząc się życzliwością przyjaciół, * żyjcie z ludźmi w prawdziwym pokoju. W. Amen.

Wśród świata bądźcie świadkami, że Bóg jest miłością, aby stroskani i ubodzy, doznawszy waszej pomocy, * przyjęli was kiedyś z wdzięcznością do wiekuistego domu Boga. W. Amen.

Was wszystkich tutaj zgromadzonych, niech błogosławi Bóg wszechmogący, * Ojciec i Syn, + i Duch Święty. W. Amen.