Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966719

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

23 Grudnia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

23 Grudnia

Następujących formularzy mszalnych używa się w dniach poprzedzających uroczystość Narodzenia Pańskiego, z wyjątkiem niedzieli, która zachowuje własny formularz.

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE por. Iz 9, 5; Ps 72 (71), 17

Dziecię nam się narodzi, * Jego imię będzie: Bóg Mocny, * w Nim będą błogosławione wszystkie narody ziemi.

 

KOLEKTA

Wszechmogący, wieczny Boże, będziemy wkrótce obchodzili święto Narodzenia Twojego Syna, + dlatego Cię prosimy: * niech nam, niegodnym sługom Twoim, okaże miłosierdzie Słowo, które przyjęło ciało w łonie Maryi Dziewicy i zamieszkało między nami. Który z Tobą żyje króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, niech ta Ofiara, przez którą Kościół składa Ci doskonałe uwielbienie, pojedna nas z Tobą, * abyśmy odnowieni na duchu, mogli obchodzić Narodzenie naszego Odkupiciela. Który żyje i króluje na wieki wieków.

2 prefacja adwentowa, nr 2.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ap 3, 20

Oto stoję u drzwi i kołaczę: * jeśli kto usłyszy mój głos i drzwi otworzy, * wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, Ty nas nakarmiłeś eucharystycznym Chlebem; + udziel nam Twojego pokoju, * aby gdy nadejdzie Twój Syn umiłowany, zastał nas czuwających i gotowych na Jego spotkanie. Który żyje i króluje na wieki wieków.