Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10966221

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Czwartek I Tygodnia Adwentu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Czwartek I Tygodnia Adwentu

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE por. Ps 119 (118), 151-152

Jesteś blisko, o Panie, * i wszystkie Twoje przykazania są prawdą. * Od dawna wiem ze słów Twoich, * że Ty trwasz na wieki.

 

KOLEKTA

Boże, nasz Ojcze, okaż swoją potęgę i wspieraj nas wielką mocą, + niech Twoje miłosierdzie przyśpieszy zbawienie, * które powstrzymują nasze grzechy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, przyjmij te dary, które otrzymaliśmy dzięki Twej dobroci, + Ty nam je dałeś, abyśmy mogli odprawiać eucharystyczną Ofiarę, * spraw, aby ona stała się dla nas zadatkiem wiecznego zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 prefacja adwentowa, nr 1.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Tt 2, 12-13

Żyjmy na tym świecie sprawiedliwie i pobożnie, * oczekując spełnienia się naszej nadziei * i objawienia się chwały wielkiego Boga.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, niech owocny będzie dla nas udział w tym Sakramencie, + przez który nas, pielgrzymujących na ziemi, podtrzymujesz w drodze do nieba * i uczysz całym sercem miłować to, co wieczne. Przez Chrystusa, Pana naszego.