Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10540196

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Również 19 października: św. Pawła od Krzyża, prezbitera

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Również 19 października

Św. Pawła od Krzyża, prezbitera

wspomnienie dowolne

Św. Paweł urodził się w mieście Ovada w Piemoncie w roku 1694 roku. Od młodości żywił nabożeństwo do Męki Pańskiej. Krótki czas prowadził życie pustelnicze, potem został prezbiterem i założył zgromadzenie pasjonistów, którego celem jest głoszenie nabożeństwa do Męki Pańskiej i pokuty. Życie kapłańskie spędził w surowych umartwieniach i głoszeniu misji. Umarł w Rzymie 18 października 1775 roku.

ANTYFONA NA WEJŚCIE 1 Kor 2, 2

Postanowiłem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, * jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.

KOLEKTA

Boże, Ty dałeś świętemu Pawłowi, prezbiterowi, niezwykłą miłość Krzyża, + niech on nam wyprosi Twoją łaskę, * abyśmy pobudzeni jego przykładem dźwigali nasz krzyż odważnie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, wejrzyj na dary złożone w dniu świętego Pawła, * i daj, abyśmy naśladowali ofiarę Twojego Syna, * którą sprawujemy w świętych obrzędach. Przez Chrystusa, Pana naszego.

ANTYFONA NA KOMUNIĘ 1 Kor 1, 23-24

My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, * Chrystusa, który jest Bożą mocą i Bożą mądrością.

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, w życiu świętego Pawła zajaśniała tajemnica Krzyża, + umocnij nas przez udział w Tej Ofierze, * abyśmy wiernie trwali przy Chrystusie i pracowali w Kościele dla zbawienia wszystkich ludzi. Przez Chrystusa, Pana naszego.