Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10540193

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

2 października: Świętych Aniołów Stróżów

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

2 października

Świętych Aniołów Stróżów

wspomnienie obowiązkowe

Pismo św. nas uczy, że Bóg w swej opatrzności wysyła Aniołów, by ochraniać ludzi i prowadzić ich do wyznaczonego im celu (Rdz 16, 7; Wj 14, 19). Kościół zaprasza nas do dziękczynienia za obecność Aniołów wśród nas i do uciekania się pod ich opiekę w niebezpieczeństwach życia i pokusach.

ANTYFONA NA WEJŚCIE Dn 3, 58

Błogosławcie Pana, wszyscy aniołowie Pańscy, * chwalcie i wywyższajcie Go na wieki.

KOLEKTA

Boże, Ty w niewysłowionej opatrzności posyłasz nam, jako stróżów, Twoich świętych Aniołów, + spraw, abyśmy zawsze znajdowali u nich obronę * i cieszyli się ich towarzystwem w wieczności. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, przyjmij dary, które składamy ku czci Twoich świętych Aniołów, i spraw łaskawie, + abyśmy pod ich nieustanną opieką byli wolni od doczesnych niebezpieczeństw * i doszli do życia wiecznego. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Prefacja o Aniołach, nr 63.

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ps 138 (137), 1

Boże mój, będę Ci śpiewał psalm wobec Aniołów.

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie dajesz nam pokarm na życie wieczne, * przez posługę Aniołów prowadź nas do niego drogą zbawienia i pokoju. Przez Chrystusa, Pana naszego.