Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
9822818

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

1 października: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 października

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy

wspomnienie obowiązkowe

Maria Franciszka Teresa Martin urodziła się w Alencon w 1873. Wychowana w pobożnej rodzinie chrześcijańskiej i w internacie benedyktynek w Lisieux, w piętnastym roku życia wstąpiła do klasztoru karmelitanek i otrzymała imię Teresy od Dzieciątka Jezus. W życiu zakonnym starała się z miłości ku Bogu doskonale spełnić wszystkie, nawet najmniejsze obowiązki. Nazwała tę drogę do doskonałości "małą drogą dziecięctwa duchowego". Widząc, że miłość Boża jest zapomniana, oddała się Bogu jako ofiara za zbawienie świata. Swoje przeżycia duchowe opisała w księdze "Dzieje duszy". Umarła 30 września 1897 roku zapowiadając, że nie przestanie „dobrze czynić na ziemi”. Jest patronką misji katolickich.

ANTYFONA NA WEJŚCIE por. Pwt 32, 10-12

Bóg opiekował się Teresą i ją pouczał, * strzegł jej jak źrenicy oka. * Jak orzeł rozpostarł swe skrzydła, * wziął ją i nosił na swoich ramionach. * Pan sam był jej przewodnikiem.

KOLEKTA

Boże, Ty otwierasz bramy swojego Królestwa pokornym i małym, + spraw, abyśmy z ufnością wstępowali w ślady świętej Teresy od Dzieciątka Jezus * i za jej wstawiennictwem osiągnęli Twoją wieczną chwałę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, Ty ukazałeś swoją chwałę świętej Teresie, + wysławiamy Ciebie i pokornie prosimy, * abyś przyjął Ofiarę, którą Ci składamy, tak jak przyjąłeś jej pokorne życie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 18, 3

Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, * nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego.

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, niech Najświętszy Sakrament rozpali w nas miłość, + która pobudziła świętą Teresę do oddania się Tobie, * aby dla wszystkich wyprosić Twoje miłosierdzie. Przez Chrystusa, Pana naszego.